Pomysły na zdrowy obiad,  Przepisy

Kilka pomysłów na szybkie fit obiady

W dzisiejszym wpisie przedstawię kilka szybkich w wykonaniu i prostych przepisów na pełnowartościowy obiad .

Szaszłyki grillowane , możesz użyć tutaj ulubionych warzyw i dodatek mięsny w postaci mięsa z fileta z piersi kurczaka lub mięso z indyka by było jak najwięcej białka a zarazem mało kcal 😉
Tutaj podobna propozycja do poprzedniej , ale zamiast formy szaszłyka jest grillowany filet z kurczaka plus mieszanka warzyw na patelnię i makaron z zielonego groszku , ale oczywiście można dodać inny dodatek węglowodanowy np. zwykły makaron czy ziemniaki lub kasza czy ryż.
Jestem zwolenniczką diety zbilansowanej i w każdym posiłku staram się by znalazły się produkty z każdej grupy makroskładników. Najczęściej są to zestawy : mięso jako część białkowa, część błonnikowa warzywa, część tłuszczowa oraz część węglowodanowa i tutaj zamiennie są makaron, kasze,ziemniaki, ryż itd.
Dzisiaj zamiast typowej części węglowodanowej na talerzu znalazły się pierogi leniwe . Tak też jest fajnie i smacznie , ale już ie tak szybko jak poprzednie propozycje 😉

Bardzo szybki obiad 🙂
Filet z kurczaka, papryka, cebula, pieczarki wszystko uduszone razem na niewielkiej ilości tłuszczu i mnie olej kokosowy.
Na końcu dodać trochę ugotowanego makaronu u mnie zielony makaron ze szpinakiem.
Marchewka z filetem z kurczaka duszone w soku pomarańczowym plus makaron orzo .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *